Laura Grieta Grīnberga gūst galveno godalgu Grāsas Starptautiskajā baleta konkursā

31 Oct

Print pagePDF page

No 26. līdz 28. oktobrim Grāsā, Francijā, norisinājās XXXI Grāsas Starptautiskais baleta konkurss “Jeune Ballet Mediterranean”, kurā galveno godalgu, 1. vietu un zelta medaļu, ieguva mūsu Rīgas Horeogrāfijas skolas II kursa audzēkne Laura Grieta Grīnberga. Konkursā piedalījās 167 dalībnieki no 10 pasaules valstīm.

“Jeune Ballet Mediterranean”, kas dibināts 1988. gadā Francijas dienvidu pilsētā Grāsā, ir viens Eiropas prestižākiem baleta konkursie. Šī gada žūrijas priekšsēdētāja bija Karolīna Jorka (Caroline Llorca), bijusī Bostonas baleta primabalerīna.

Konkursa pirmajā kārtā Laura Grieta Grīnberga izpildīja Odaliskas variāciju no Ā. Š. Adāna baleta “Korsārs”(M. Petipā hor.), otrajā kārtā – variāciju no R. Drigo baleta “Arlekināde” (M. Petipā hor.), trešajā kārtā – Dmitrija Gaitjukeviča laikmetīgās dejas horeogrāfiju un atkārtoti variāciju no R. Drigo baleta “Arlekināde” (M. Petipā hor.). Kā atzīmē skolotāja Zane Lieldidža, Lauras Grietas sniegums bijis tehniski spožs un pārliecinošs Odaliskas variācijā (perfektas trīskāršās piruetes) un ļoti izteiksmīgs dejojums Arlekinādes variācijā.

Sirsnīgi sveicam Lauru Grietu Grīnbergu un viņas skolotāju Zani Lieldidžu ar iegūto 1. vietu šajā prestižajā starptautiskajā baleta konkursā!

Raksts vēl nav komentēts

Ieraksti komentāru