Latvijas Profesionālā baleta asociācija aicina uz 25 gadu jubilejas koncertu “Svētki dejai”

6 Dec

Print pagePDF page

2019. gadā Latvijas Profesionālā baleta asociācija svinēs 25 gadu jubileju (tā dibināta 1993. gada 11. decembrī). Lai atzīmētu šo nozīmīgo gadskaitli, asociācija vēlas parādīt savu bijušo un pašreizējo biedru darbības plašo spektru, atskatīties pagātnē, atcerēties padarīto un iezīmēt skatu nākotnē ar jubilejas koncertu Svētki dejai, kas 2019. gada 3. februārī notiks VEF Kultūras pils Lielajā zālē.

Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi, “Riga City Jazz dance” dejotāji, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti, demonstrējot jaunās paaudzes radošo potenciālu un rādot savus jaunākos horeogrāfiskos iestudējumus; laikmetīgās un mūsdienu dejas dejotāji un horeogrāfi, kā arī tautas deju ansambļi “Dancis”, “Liesma” un “Rotaļa”, kas izdejos baletmeistaru Helēnas Tangijevas-Birznieces, Ingrīdas Strodes, Ulda Žagatas, Alfrēda Spuras, Aijas Baumanes iestudētās latviešu skatuviskās tautas dejas. Programmu papildinās bērnu deju kolektīvi “Zelta sietiņš”, “Dzintariņš”, deju grupas “Benefice”, “Karuselis”, klasiskās dejas studija “Freska”, Zitas Errsas baleta studija, Tāļa Sila seju studija “Grande” un Allas Saharovas baleta studija.

Latvijas Profesionālās baleta asociācijas prezidente Lita Beiris stāsta: “Ar šo koncertu mēs vēlamies godināt un radīt svētku sajūtu Latvijas dejas un baleta cienītājiem, godināt Latvijas baletmeistaru devumu, atjaunojot un parādot viņu radītās horeogrāfijas.” Iezīmējot skatu nākotnē, koncerts dos iespēju pieteikt jaunus un spilgtus Latvijas baleta izpildītājmāksliniekus – Latvijas Nacionālā baleta māksliniekus un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņus, kā arī jaunos horeogrāfus – JVLMA Horeogrāfijas katedras studentus, un atzīmēt viņu pedagogu ieguldījumu kā Latvijas dejas dzīves svarīgāko virzītājspēku.

Jāuzsver, ka profesionālie baleta un dejas mākslinieki pēc aktīvo skatuves gaitu beigšanas darbojas dejas pedagoģijas jomā un horeogrāfijā, aptverot visdažādākos dejas mākslas žanrus un stilus un rūpējoties par Latvijas dejas mākslas nākotni. “Asociācijas mērķi un uzdevumi ir visu profesionālo baleta mākslinieku profesionālo un sociālo interešu aizstāvība, rūpes par dejas mākslas veterāniem, kā arī izcilāko baleta mākslinieku piemiņas saglabāšanu, tiem veltītu pasākumu organizēšana, dejas mākslas popularizēšana,” norāda L. Beiris.

Biļetes uz koncertu var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Raksts vēl nav komentēts

Ieraksti komentāru