Kur palika New York City Ballet?

20 Mar

Print pagePDF page

Inta Balode

Janvāra sākumā ar priecīgām trīsām sirdī lasīju ziņas, ka martā Rīgā viesosies New York City Ballet vadošie solisti. Esmu jau pieradusi, ka par vadošajiem solistiem reklāmās reizēm dēvē arī ne tik vadošus māksliniekus, tāpēc rūpīgi izlasīju arī vārdus. Jā, šie pavisam noteikti ir skaļi vārdi. Gaidīšu ar nepacietību pirmo pasaulslavenās trupas viesošanos Rīgā. Rīt, 21. martā, uz Baltā nama skatuves kāds dejos, bet viss sanāca ne gluži tā, kā biju iedomājusies. Laikam jau galvenie jautājumi, kuri radās pēc šīs pieredzes, ir:

1. Cik ļoti var mānīt skatītāju, un vai kādu tas vispār satrauc?

2. Vai nozīme ir tikai tam, par ko rūpējas sabiedrisko attiecību speciālisti, izsūtot informāciju presei un personīgi uzrunājot žurnālistus?

3. Vai tiešām Latvijā balets interesē tikai tik mazu marginālu grupu, ka New York City Ballet viesizrāžu solījums paiet klusi klusītiņām?

“Dance.lv Žurnāls” jau kopš savas dibināšanas sadarbojas ar žurnālu “Mūzikas Saule”. Arī 2017. gada pirmajā marta numurā žurnāla redaktors Orests Silabriedis vēlējās iekļaut kādu dejas tēmu. Piedāvāju izvēli starp Ņujorkas baletu un interesantu dejas mājas modeli Maskavā. Nosvērāmies par labu Maskavai, un uz laiku ziņām par amerikāņu viesizrādēm nesekoju. Kad notikums pietuvojās, sāku lūkot pēc iespējas to redzēt un pastāstīt lasītājiem, kāds tas izvērsās. Izrādījās, ka šis nav vienkāršs uzdevums. Cenas dēļ uz biļešu kasēm nesteidzos, turklāt organizatoru informēšanu par plānu rakstīt recenziju uzskatu arī par daļu no profesionālās kritiķa ētikas. Tāpēc centos atrast, kas ir pasākuma organizators. Milzīgajos plakātos pilsētvidē redzams vien nosaukums “New York City Ballet Stars” un “Rietumu bankas” logo. Īsajās ziņās, kas atrodamas tūrisma ceļvežos, norādītas saites uz Latvijas Nacionālās operas un baleta mājas lapu un sociālo tīklu kontiem. Tomēr tur nav ne vārda par gaidāmo koncertu. Tātad rīko kāds cits. Sazinos ar operu un uzzinu, ka koncertu organizē “Baltic International Concert” un viņi ir norādījuši jocīgu e-pasta adresi “Inbox.lv”. Aizrakstīju. Klusums! Sameklēju “Facebook” lietotāju ar šādu nosaukumu. Tur gan par Ņujorkas baleta vadošajiem solistiem neko neatradu, bet tomēr uzrakstīju ziņu. Izlasīta ir, bet klusums. Turpinu meklēt.

Apjautājos kolēģiem un draugiem dejas vidē un kultūras medijos – arī viņi neko nezina, oficiālas informācijas presei nav bijis. Sāku jau piktoties, ka baigā gan tā “Rietumu banka”, laikam jau uzaicinājusi slavenos dejotājus savai ballītei vien. Bet biļetes taču ir nopērkamas? Tātad ne gluži tā. Saņemu dūšu, lai būtu gatava ieraudzīt biļešu cenas. Ievadu meklētājā “New York City Ballet” – nekā. “Ņujorkas balets” – nekā. 21. marts LNOB sola “Amerikas baleta zvaigznes”. Mazliet pabrīnos, bet tad atceros, ka reiz biļešu izplatītājs nebija ar mieru rakstīt, ka izrāde notiks Dailes teātra tualetē, varbūt negribēja rakstīt arī trupas nosaukumu angliski. Lasu tālāk: “21. martā plkst. 19.30 Latvijas Nacionālajā operā pēc Rietumu bankas ielūguma notiks ASV slavenāko teātru – Joffray Ballet, Houston Ballet un Miami City Ballet – vadošo solistu koncerts”. Kur palicis New York City Ballet? Meklēju atkal:

Nē, nu būs NYCB! Vēl uzsvērts, ka pirmo reizi Rīgā.

Arī te tas pats, turklāt vēl kārdinoši solistu vārdi.

Meklēju New York City Ballet lapās. Atkal nekā. Rakstu uz baleta preses nodaļu, vai viņiem ir kas zināms. Pat ja tuvākās izrādes Ņujorkā gaidāmas aprīlī, gan jau zina, ko viņu dejotāji dara. Klusums. Arī Ņujorka ar mani nerunā. Un tad es saprotu, ka NYCB nemūžam nebūtu uzlicis tādu plakāta bildi! Jāskatās uzmanīgāk.

New_York_City_Ballet_Logo20170317_100943

NYCB oficiālais logo                                    Plakāts Rīgas ielās

4 Responses to “Kur palika New York City Ballet?”

 1. baleta cienītāja 20/03/2017 at 16:55 #

  Nopirktās biļetes principa pēc atdevu Biļešu paradīzes kasē un saņēmu atpakaļ naudu. Arī citiem, kam tas aktuāli, iesaku sazināties ar Biļešu paradīzi. Centīšos vairs nekad neiegādāties biļetes uz Rietumu Bankas vai SIA BALTIC INTERNATIONAL CONCERTS organizētiem pasākumiem, jo šī ir klaja krāpšana un veids, kā ieraust kārtīgu naudas žūksni no mākslas cienītājiem.

 2. Santa 21/03/2017 at 09:33 #

  Paldies par rakstu, jo es tikai vakar pamanīju izmaiņas nosaukumā un saturā un biju šokā.šodien došos uz BP kasi ar cerību atgriezt naudu.

 3. Par kasēm 21/03/2017 at 10:36 #

  Viņiem nemaz nav tiesību neatgriezt naudu, jo iznāk, ka viens pasākums ir atcelts (uz to, kas rakstīts uz biļetes, taču mēs vairs nevaram tikt!), un tā vietā tiek rīkots cits. Saskaņā ar BP noteikumiem, ja pasākums tiek atcelts, biļetes var atgriezt. Arī PTAC mājaslapā teikts – ja preces (šeit – biļetes) saturs neatbilst marķējumam&reklāmai, pārdevējs par to IR atbildīgs. Es biju Operas kasē, tur biļetes pieņēma bez iebildumiem. Man žēl cilvēku, kas tās pirka agri un par izmaiņām uzzinās tikai šovakar. SIA Baltic International Concert peļņā saņems ievērojami vairāk, nekā tiem pienāktos. Operai vajadzētu kaut fb ielikt informāciju par notikuma satura maiņu.

  • Santa 21/03/2017 at 13:48 #

   UZrakstīju viņiem e-pastu, man teica, ka atskaitīs kontā naudu 2 dienu laikā. Labi, ka es neaizgāju uz pasākumu un tikai tad netklāju, ka neredzēšu to, ko vēlējos

Ieraksti komentāru