Festivālu “LNSO vasarnīca” atklās ar baleta jauniestudējumu “Karmena”, titullomā – Viktorija Jansone

23 Aug

Print pagePDF page

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) izziņo vasaras festivāla “LNSO vasarnīca” atklāšanas koncerta programmu, kurā festivāla apmeklētājus priecēs divi jaundarbi – Krista Auznieka skaņdarbs kamerorķestrim “Uguns un roze” un modernā baleta “Karmena” uzvedums horeogrāfes Milanas Komarovas speciāli festivālam veidotā stāstā ar primabalerīnu Viktoriju Jansoni titullomā. Muzicēs Sinfonietta Rīga Normunda Šnē vadībā.

Žorža Bizē operas “Karmena” populārās tēmas slavenais krievu komponists Rodions Ščedrins (1932) licis mežonīgos ritmos, spilgtinot kaislību tēmu un pasvītrojot likteņa iejaukšanos. Jaunā horeogrāfe Milana Komarova speciāli “LNSO vasarnīcai” izveidojusi savu stāstu par pazīstamo tēmu.

Milana Komarova saka: “Balets “Karmena” visiem asociējas ar klasisko izskatu un horeogrāfiju. Bet šoreiz stāsts tiks atveidots laikmetīgā baleta valodā, nezaudējot Rodiona Ščedrina mūzikas gaisotni un spānisko mentalitāti. Hosē un Karmenas attiecību postošās un iznīcinošās dabas priekšnojautu izrādē ienesīs jauns tēls – Liktenis. Izrādē uzsvērti galveno varoņu pretstati – Hosē Karmenas dēļ gatavs uz visu, bet Karmenai dzīve ir kā spēle.”

Līdzās Viktorijai Jansonei uz skatuves būs viņas lieliskie kolēģi no Latvijas Nacionālā baleta: Alise Prudāne, Arturs Sokolovs un Kārlis Cīrulis.

Festivāla atklāšanas koncerta muzikālā vadība uzticēta diriģentam Normundam Šnē, kura vadībā “LNSO vasarnīcā” pirmoreiz muzicēs izcilais kamerorķestris Sinfonietta Rīga.

Koncerts notiks 25. augustā plkst. 20:00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Stundu pirms koncerta skatītāji tiks aicināti doties uz Ērģeļzāli, kur Orests Silabriedis vadīs Pirmskoncertu sarunu ar kādu no koncerta dalībniekiem.

Raksts vēl nav komentēts

Ieraksti komentāru