Bērnu un jauniešu starptautiskais horeogrāfijas konkurss “Rīgas Pavasaris 2018”

16 Apr

Print pagePDF page

No 18. līdz 23. aprīlim norisināsies XIV Bērnu un jauniešu starptautiskais horeogrāfijas konkurss “Rīgas Pavasaris 2018” un Horeogrāfu sacensības. Konkurss dāvā iespēju jaunajiem dejotājiem un horeogrāfiem vienam otru iepazīt un novērtēt, saņemt konsultācijas kopēju projektu veidošanā, kā arī dalīties iepriekšējā pieredzē.

Dalībniekus vērtēs profesionāla žūrija no Latvijas, ārvalstu horeogrāfi un mūsdienu mākslas speciālisti. Konkursa mērķi ir popularizēt dejas nozīmi harmoniskas personības izaugsmes procesā, veicināt jaunas un radošas dejas horeogrāfijas attīstību, atbalstīt deju asociāciju un pedagogu starptautisku sadarbību, kā arī informācijas apmaiņu.

Konkursa programma

18.–23.04.18. – paraugdemonstrējumi un semināri

20.04.18. – Rīgas Latviešu biedrība, plkst. 11:00. klasisko un plkst. 18:00 folkloras deju sacensības

21.04.18. – Rīgas Latviešu biedrība, plkst. 11:00 mūsdienu bērnu deju, modernās, džeza deju sacensības un plkst. 18:00 horeogrāfu sacensības

22.04.18.– plkst. 15:00 apbalvošanas ceremonija un plkst. 17:30 galā koncerts (Rīgas Latviešu biedrība, Rīga, Merķeļa iela 13)

Visi dalībnieki piedāvā plašu programmu ārpus konkursa ietvariem, tiks sniegti paraugdemonstrējumi un priekšnesumi. Šā projekta robežas ir būtiski paplašinājušās, un daudzējādā ziņā šis notikums vairāk līdzinās jauno horeogrāfu darbu skatei, nevis konkursam, kurā skaidri iespējams noteikt uzvarētāju. Tomēr žūrijas uzdevums, ņemot vērā tās profesionālo pieredzi, būs noteikt visdaudzsološākos jaunos horeogrāfus, kuri nākotnē spēs ietekmēt modernās dejas attīstību.

Rīkotāji: bērnu un jauniešu starptautiskā biedrība un mācību centrs „Eventus”, Rīgas Horeogrāfijas vidusskola, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija

Sacensību mākslinieciskās vadītājas: asoc. prof. Zita Errs (no 2008) – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas nodaļas vadītāja; konkursa direktore Tatjana Stepanova, mākslas vēsturniece, BJSB „EVENTUS” direktore.

Plašāka informācija šeit.

Raksts vēl nav komentēts

Ieraksti komentāru